Pacs Sunucu Yazılımı

Pacs Sunucu Yazılımı

SisoPACS Medikal görüntü sunucusu, görüntülerin saklanması, iletilmesi ve diğer sistemler ile haberleşmesini sağlayan ve tüm sistemin etkileşimde olduğu bir organizatör olarak çalışır.

SisoPACS sunucu yazılımı, T.C. Sağlık bakanlığı Görüntü arşivleme ve iletişim sistemi (PACS)şartnamesinde belirtilen tüm maddelere tam olarak uyum sağlamaktadır.

Sistem veri iletişim formatı Dicom 3.0 kullanarak cihazlar ve görüntüleme yazılımlar ile haberleşebilmekte, ayrıca Radyoloji bilgi sistemi ile HL7 veya farklı formatlarda i

letişim kurabilmektedir. Sunucu yazılımı görüntülerin disk veya yedekleme ortamlarına kayıt işlemlerini ilişkisel veritabanı kullanarak
takip edebilmekte, herhangi bir

görüntüye herhangi bir zamanda erişim sorgularını bu sayede çok hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilmektedir.

Sunucu yazılımı görüntülerin kayıpsız sıkıştırılmasını desteklemekte ayrıca yirmiye yakın medikal görüntü sıkıştırma formatını da kullanabilmektedir. Bu sayede görüntülerin cihazdan alınan gerçek dosyasının yanında sıkıştırılmış ikincil dosyalarını da disk ortamına yedekleyebilmektedir.

SisoPACS sunucu yazılımı, dahili web erişim desteği ile sağlık kurumu dışından da görüntülerin incelenebilmesine olanak vermekte ayrıca tamamen web tabanlı yönetim modülü ile uzaktan yönetilebilmektedir.

SisoPACS sunucu yazılımı, farklı zaman aralıklarında sorgulama yeteneklerini kullanarak, disk kullanım oranları, görüntü sayıları, erişim ve kullanım istatistikleri ve performans kriterlerinin raporlanmasını sağlayabilmektedir.

Genel Özellikleri

Pacs Sunucu Yazılımı