Blog Detail

Sisopacs ve Sisopmi Türkiye’nin En İyi 2. Yenilikçi Uygulaması Seçildi

28 May 18
tasarimdepartment
No Comments

Sisopacs ve Sisopmi Türkiye’nin En İyi 2. Yenilikçi Uygulaması Seçildi

Türkiye Bilişim Derneği tarafından gerçekleştirilen “Bilişim Hizmet Ödülleri” kapsamında Sisoft Sağlık Bilgi Sistemleri‘nin Sisopacs ve Sisopmi ürünleri en iyi ikinci Yenilikçi Uygulama ödülüne layık görüldü. Kendi alanındaki en iyi ürün olan Sisopacs ve Sisopmi, Adalet Bakanlığı’nın “Uyap Editör” uygulamasının ardından TBD Bilişim 2012 Yenilikçi Uygulama Ödülüne ulaştı.

 

Türkiye Bilişim Derneği öncülüğünde “Atılım İçin Bilişim” ana teması ile düzenlenen 29. Ulusal Bilişim Kurultayı 21 Kasım 2012 tarihinde Ankara’da T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım‘ın katılımıyla başladı. Kurultay, devlet, kamu, iş dünyası, medya ve akademisyenleri bir araya getirdi.

 

Kurultayın açılış konuşmasını yapan Türkiye Bilişim Derneği Başkanı Turhan Menteş “Bilgi ve iletişim teknolojileri sektörünün (BİTS), hızlı büyümenin motoru olması durumunda 2023 yılında sektörün ekonomi içindeki payı yüzde 6.5, Türkiye’nin 2.5 trilyon dolarlık bir büyüklüğü ve kişi başına 30 bin dolarlık geliri olacak. İmkânsız değilse de zor olan bu atılım senaryosunun gerçekleşmesi, Türkiye’nin büyüme vizyonunda, sanayi, bilim ve teknoloji politikalarında değişikliği zorunlu kılıyor. Sonuç alıcı bir süreç için, BİTS politikaları büyüme vizyonunun içine yerleştirilmeli, kamu politikalarının belirlenmesinde BİTS ile atılım stratejisi önceliği korunmalıdır” dedi

 

Atılım İçin Bilişim” ana teması ile düzenlenen 29. Ulusal Bilişim Kurultayı ödül töreni ile devam etti. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün‘ün konuşması ile başlayan ödül töreninde En İyi 2. Yenilikçi Uygulama Ödülü Bakan Nihat Ergün tarafından Ömer Siso‘ya verildi.

Leave A Comment