Blog Detail

SisoPACS CE Belgesi İle Ödüllendirildi.

28 May 18
tasarimdepartment
No Comments

Firmamız, AB’nin ürün güvenliği ile ilgili olarak oluşturduğu asgari güvenlik koşullarını belirleyen direktiflere uyum sağlamak, AB ekonomik alanında serbest dolaşıma katılabilmek için CE İşareti’ni (CE pasaportu) alarak potansiyel ihracatçı konumuna yükseldi. 24.09.2008 tarihinde firma merkezimizde yapılan CE sertifikasyon denetlemesinde, INSTITUTE FOR TESTING AND CERTIFIACATION adına Ing. Vaclav KAHANEK başkanlığındaki denetim ekibi, tamamı Türk mühendisleri tarafından tasarlanmış ve üretilmiş Çözüm PACS’ın CE standartlarında bir ürün olduğunu belirledi.

AB ülkeleri ve AB adayı ülkelerini yakından ilgilendiren bir standardizasyona ait olan güvenlik işareti olan CE, ürünün sağlık, güvenlik şartlarını, çevre ve tüketicinin korunmasını belirliyor.

İnsan ve çevre sağlığına yönelik çalışmaları kapsayan CE işaretine sahip Çözüm PACS ve çevre birimleri, insan ve çevre sağlığına zarar vermeyeceğini ve birlikte çalışacağı sistemlerle birlikte olumsuz etki yaratmayacağının belgelendiği, güvenli olduğu bilgisinin verildiği işareti taşıyor.

Leave A Comment