Blog Detail

Sanal Gerçekliğe Dayalı 3D SisoPACS Ödüle Doymuyor

28 May 18
tasarimdepartment
No Comments

 TİM (Türkiye İhracatçılar Meclisi), İMMİB (İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikteleri), İstanbul Şehir ÜniversitesiTTGV (Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı) tarafından düzenlenen TET PROJE PAZARI‘nda Sisoft Sağlık Bilgi Sistemleri, Sanal Gerçekliğe Dayalı 3 Boyutlu PACS, Önleyici Sağlık Hizmetleri ve Kronik Hastalıkların Takibi İçin Mobil Teknoloji, Multifonksiyonel Hasta Başı Uygulama Projeleri ile 220 proje arasından elenerek finalde yarışmak için davet edildi.

 

 2012 Şubat ayında Avrupa Sağlık Bilişimi Yöneticileri Derneği “European Association of Healthcare IT Managers(HITM)” ve Avrupa Hastane Yöneticileri Derneği “European Association of Hospital Managers (EAHM)” tarafından düzenlenen uluslararası “IT and Networking Awards” yarışmasında, uluslararası ödül alan “Sanal Gerçekliğe Dayalı 3D PACS, yerel basında geniş yer bulmuş, başta CNN Türk olmak üzere pek çok TV kanalında ve yazılı ve görsel medyada söz edilmiş, Avrupa Birliği Bakanımız Sayın Egemen Bağış tarafından da yazılı olarak kutlanmıştı. Aynı projemiz bu kez de Tet Proje Pazarında ödül kazandı.

 

   25 Mayıs 2012 tarihinde Haliç Kongre Merkezinde saat 20:00’de düzenlenen törende Sanal Gerçekliğe Dayalı 3 Boyutlu PACS Projesi ile Bilgi ve İletişim Teknolojisi Uygulamaları Kategorisinde birinci olurken; 6 kategorinin yer aldığı Genel Kategoride de 20 bin TL değerinde üçüncülük ödülüne layık görüldü. Ödülü TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi‘nin elinden Sisoft Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Dr. Necat ÇAKMAK aldı.
   Sanal Gerçekliğe Dayalı 3 Boyutlu PACS Projesi, Üçüncülük Ödülü ve Üstün Başarı Ödülü ile geceye damgasını vurdu. Genel Kategoriler de Birincilik Ödülü Enerji Üretim, İletim ve Dağıtımına Yönelik Uygulamalar alanında verilirken, İkincilik ödülü Nanoteknoloji Uygulamaları alanında sahibini buldu.

Leave A Comment