Blog Detail

Sisopacs IHE Uyumluluk Belgesini Aldı

25 May 18
tasarimdepartment
No Comments

Sisopacs IHE Uyumluluk Belgesini Aldı : Sağlık Bilişimi sektörünün en büyük test organizasyonu olarak kabul edilen ve 17 Ocak 2011′de Hyatt Regency …

Sağlık Bilişimi sektörünün en büyük test organizasyonu olarak kabul edilen ve
17 Ocak 2011’de Hyatt Regency Chicago Hotel’de başlayıp 21 Ocak’ta sona eren IHE North America Connectathon dünyanın dört bir yanından sağlık bilişimi firmalarını ağırladı.

Organizasyona katılan tek Türk firması olan Sisoft Sağlık Bilgi Sistemleri testlerini başarıyla tamamladı. Özellikle son organizasyona kadar hiç bir firmanın başaramadığı BIR (Basic Image Review) profili testinde IHE Yetkilileri;Steve Moore ve Lynn Felhofer’in takdirini toplayan Sisoft, bu teste daha önce başvurup başarılı olamamış firma yetkilileri tarafından da
gösterdikleri test performansı konusunda tebrik edildi. İtalya’nın Pisa kentindeki IHE Europe Connectathon’da bu profili almaya en yakın firma olarak gösterildi.

Firmamız organizasyon sonucunda aşağıda yer alan Katılım Profil ve aktörlerinde tam başarı sağlayarak PACS yazılımının dünya standartlarında olduğunu belgelemiş oldu. Yine Sağlık Bakanlığı Çerçeve İlkelerinde tanımlanan PACS asgari bileşenlerinin tamamının da sağlandığı uygun belgelenmiş oldu.

Haber Tarihi: 6 Haziran Pazartesi 2011

Leave A Comment